IMG_5004

PROJEKTOWANIE I ARANŻACJA BALKONÓW

Własny kawałek raju na… balkonie

Czy aby odpocząć wśród zieleni, z dala od miejskiego zgiełku, koniecznie trzeba wyjeżdżać? Oczywiście, że nie! Kącik wyciszenia można również urządzić sobie na balkonie. Wystarczyć go tylko odpowiednio zaaranżować – kupić meble, dobrać odpowiednie rośliny i delektować się bliskością przyrody. Projektowanie balkonów najlepiej jednak zlecić specjalistom – dzięki temu będziemy mieć pewność, że niewielka przestrzeń zostanie w pełni wykorzystana.

Relaks w środku miasta

Balkony w blokach zazwyczaj mają niewielką powierzchnię. Jednak i one mogą urzekać urodą! Wystarczy bowiem odpowiednie zagospodarowanie, by stały się one pięknym i funkcjonalnym zakątkiem. Projektowanie balkonów wbrew pozorom nie jest prostą sprawą. Już na początku musimy się zastanowić, czy potrzebujemy miejsca, w którym siądziemy z książką, czy może będziemy tam spędzać czas popijając kawę. W pierwszym przypadku postawmy na wygodny fotel bądź huśtawkę, w drugim natomiast na stolik z wygodnymi krzesełkami. Do tego nie zapomnijmy o roślinach – oczywiście w oryginalnych donicach. Do bardzo odpornych i mało kłopotliwych roślin należą między innymi derenie białe, jarzęby w różnych odmianach, niskie kostrzewy oraz kosodrzewiny.

Mini ogródek

Projektowanie balkonów nie ogranicza się jedynie do zaaranżowania przestrzeni, w której będziemy się relaksować. Za sprawą odpowiedniego pomysłu można nawet stworzyć… mini ogródek. Jest wiele roślin, które doskonale nadają się do uprawy w pojemnikach. Idealne będą na przykład pomidorki koktajlowe, papryczki chili, truskawki, poziomki, pietruszka, seler naciowy czy różnego rodzaju zioła. Nie dość, że wykorzystamy je w kuchni, to można z nich stworzyć ciekawe dekoracyjnie kompozycje. Jeśli i Ty potrzebujesz swojego magicznego zakątka w środku miasta, skorzystaj z naszych usług. Razem stworzymy coś pięknego.

    No posts were found.