Projektowanie ogrodów Warszawa

PROJEKTOWANIE I ARANŻACJA OGRODÓW

Ogród jak z bajki

Kwiatowy miszmasz, gęsta trawa, drzewka owocowe, brak wyznaczonych ścieżek, a gdzieś na końcu warzywniak – krótko mówiąc, kiedyś kultura ogrodów przydomowych wyglądała zupełnie inaczej. Dziś projektowanie ogrodów jest jak tworzenie dzieł sztuki.

Jakie ma spełniać funkcje?

Projektowanie ogrodów to dokładne zaaranżowanie ich przestrzeni. Już na początku musimy więc odpowiedzieć sobie na pytanie, do czego ma ona służyć. Czy ma mieć funkcję tylko reprezentacyjną? A może ma być przy tym funkcjonalna, służyć do odpoczynku, grillowania i hodowania warzyw, owoców oraz pięknych kwiatów? Bez względu na to, którą opcję wybierzemy, musimy pamiętać o jednej kwestii. Ogród musi nawiązywać do architektury budynku. W jakim celu? Aby rozmyć granicę między przestrzenią wewnętrzną a zewnętrzną. Poza tym powinniśmy go utrzymać w jednej spójnej konwencji.

Projektowanie ogrodów w zgodzie z modą

Aranżacja ogrodu i jego projekt powinien przebiegać w zgodzie z aktualnie panującymi trendami. Czym się więc kierować? Przede wszystkim prostotą i naturalnością. Wybierając rośliny uwzględnijmy ich zmieniającą się w ciągu roku kolorystykę. Dzięki temu przestrzeń będzie cieszyć nasze oko nie tylko wiosną i latem. Dobrym pomysłem będą na przykład wieloletnie byliny oraz krzewy i drzewa, które wraz z kolejną porą roku, przybierają inne barwy. Do łask wracają też rośliny jadalne oraz drzewa owocowe – dzięki nim połączymy aspekty pożyteczne z tymi modowymi. Nie zapominajmy też o kwiatach oraz roślinach formowanych, które sprawdzą się idealnie między innymi do wyznaczania ścieżek w ogrodzie. Miłośnicy ogrodowego relaksu powinni również pamiętać o altankach czy pawilonach ukrytych w zieleni i urządzonych na wzór domowych saloników. Jeśli poszukujesz kogoś, kto zmieni przydomową przestrzeń w ogród jak z bajki, jesteś we właściwym miejscu!

    No posts were found.