wnetrza2

Projektowanie zieleni we wnętrzach

Wnętrze bez zieleni? Nie ma mowy!

Pierwsza myśl, gdy wchodzimy do domu czy mieszkania bez roślin? Ktoś tu chyba o czymś zapomniał… Wnętrze wygląda na surowe, puste i mało przytulne. To właśnie dzięki roślinom uzyskujemy harmonijną przestrzeń. Projektowanie zieleni we wnętrzach powinno być jednak procesem przemyślanym.

Po co nam rośliny?

Rośliny nie tylko ładnie wyglądają, ale mają też wiele zalet, o których często zapominamy, albo nie zdajemy sobie z nich sprawy. Przede wszystkim poprawiają nasze samopoczucie oraz korzystnie wpływają na zdrowie – zwiększają wilgotność powietrza, pochłaniają dwutlenek węgla, uwalniają tlen, oczyszczają powietrze z zanieczyszczeń, a niektóre z nich mają zdolność pochłaniania rozmaitych, szkodliwych substancji chemicznych. Dzięki nim możemy we własnym domu stworzyć kącik relaksu, który sprawi, że poczujemy się, jak na łonie natury. Idealnym wyborem będą w tym przypadku rośliny o dużych gabarytach. Tak, tak – dokładnie. Cieszące się w latach 60. ogromną popularnością, wysokie, rozłożyste palmy, fikusy czy paprocie, dziś znowu powracają do łask i to w wielkim stylu. Projektowanie zieleni we wnętrzach warto zlecić specjalistom. Dlaczego? Ponieważ wiąże się z tym nie tylko dobór odpowiednich roślin, ale też dopasowanie donic czy innych dekoracji i wkomponowanie całości w konkretną przestrzeń z uwzględnieniem zastanych faktur, kształtów, wzorów i kolorów.

Nie tylko w domach

Projektowanie zieleni we wnętrzach nie obejmuje wyłącznie domów i mieszkań. Rośliny idealnie wpisują się w wystrój biur, restauracji, pokoi hotelowych, salonów kosmetycznych, a nawet galerii handlowych. Trzeba jednak uwzględnić określony charakter danego miejsca – tak, aby stanowiły integralną z nim całość.

    No posts were found.