PROJEKTOWANIE TARASÓW – PRZESTRZENI DO WYPOCZYNKU W OTOCZENIU NATURY

Każdy z nas marzy o swoim własnym kawałku zieleni, gdzie mógłby cieszyć oczy kojącą zielenią i relaksować się w otoczeniu pięknych roślin. Ci, którzy mają swój własny ogród, mają to zadanie ułatwione, a co z mieszkańcami bloków czy małych domków, w których otoczeniu nie ma na niego miejsca? Czy zostaje im tylko spacer po parku lub wyjazd za miasto, aby móc odpocząć na łonie natury? Oczywiście, że nie! Bo swój prywatny, magiczny ogród mogą stworzyć na tarasie!

Jak się do tego zabrać?

Projektowanie tarasów nie jest wcale takie łatwe, więc jeśli nasza wiedza na temat roślin ogranicza się do rozróżnienia kilku gatunków – najlepiej będzie zlecić to profesjonalistom. Specjalista najpierw wysłucha pomysłu na zagospodarowanie wybranej przestrzeni, a następnie podpowie, jakie rozwiązania będą najlepsze. Wybierze odpowiednie rośliny, które będą mogły pięknie się rozwijać na tarasie, tworząc miejsce do relaksu i chwilowej ucieczki od rzeczywistości. Wychodzimy z założenia, że taras jest niczym innym, jak dodatkowym pokojem, przedłużeniem domu, który trzeba odpowiednio zaaranżować – zupełnie tak, jak każde inne wnętrze. To dlatego projektując go, skupiamy się nie tylko na doborze odpowiednich roślin, ale też mebli i dodatków, które pozwolą stworzyć spójną całość.

Projektowanie tarasów to sztuka!

Projektowanie takiej przestrzeni wymaga ogromnej wiedzy i oczywiście pasji. My sprawimy, że nudna przestrzeń zamieni się we wspaniałe miejsce, w którym codziennie będzie chciało się przebywać. Projektowanie tarasów może z powodzeniem uchodzić za sztukę. Czyni to tym samym dobrego architekta krajobrazu artystą, który do swojej pracy podchodzi z zapałem godnym malarza. W tym przypadku rezultatem pracy artysty nie będzie obraz, a doskonale zaprojektowana użytkowa przestrzeń tarasu.

    No posts were found.